جهت دانلود محتوای این صفحه، برنامه پرند استور را نصب کنید

Factorio
Entertainment
4.6
Screenshots
یک بازی شبیه سازی ساخت و ساز و مدیریت که توسط استودیوی چک Wube Software توسعه یافته است. این بازی از طریق یک کمپین سرمایه گذاری جمعی Indiegogo در سال 2013 اعلام شد و در 14 آگوست 2020 برای مایکروسافت ویندوز، macOS و لینوکس پس از یک مرحله دسترسی اولیه طولانی به مدت چهار ساله منتشر شد. بازی یک مهندس را دنبال می‌کند که در یک سیاره بیگانه سقوط می‌کند و باید منابع را جمع‌آوری کند و برای ساخت یک موشک صنعت ایجاد کند. با این حال، به عنوان یک بازی sandbox، بازیکنان می‌توانند بازی را پس از پایان داستان ادامه دهند. این بازی دارای دو حالت تک نفره و چند نفره است.
بازیکن با مکان‌یابی و جمع آوری منابع برای ساخت ابزار و ماشین‌های مختلف زنده می‌ماند، که به نوبه خود مواد پیشرفته‌تری ایجاد می‌کند که امکان پیشرفت به سمت فن‌آوری‌ها و ماشین‌های پیچیده‌تر را فراهم می‌کند. بازی زمانی پیشرفت می‌کند که بازیکن به ساخت و مدیریت سیستم خودکار کارخانه خود ادامه دهد. بازیکن باید استخراج، حمل و نقل، پردازش و مونتاژ منابع و محصولات را خودکار کند، همچنین بازیکنان در مورد فناوری‌های پیشرفته تحقیق می‌کنند که به آنها اجازه می‌دهد ساختارها، آیتم‌ها و ارتقاهای جدیدی ایجاد کنند که از اتوماسیون اولیه شروع می‌شود و در نهایت منجر به پالایش نفت، روبات‌ها و اسکلت‌های بیرونی نیرومند می‌شود.
این بازی دارای یک سیستم نقشه‌برداری است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا طرح‌های قابل استفاده مجدد برای قطعات کارخانه ایجاد کنند. نقشه‌ها شامل یک خط پایه برای ساخت و ساز است که امکان کپی کردن سیستم‌های کارخانه یا کل کارخانه‌‌ها و ساخت و ساز بعدی را فراهم می‌کند.

حداقل سیستم مورد نیاز جهت اجرای بازی فوق شامل موارد ذیل می باشد:
  • OS: Windows 10, 8, 7, Vista (64 Bit).
  • Processor: Dual core 3Ghz+.
  • Memory: 4 GB RAM.
  • Graphics: DirectX 10.1 capable GPU with 512 MB VRAM - GeForce GTX 260, Radeon HD 4850 or Intel HD Graphics 5500.
  • DirectX: Version 11.
  • Storage: 3 GB available space.
Additional Information
Version
1.1.107
Architecture
64-bit
Publisher
Wube Software
File Size
1.32 GB
Category
Entertainment
Download Type
Paid